вторник, 11 февраля 2014 г.

Математика. 3 клас Тема. Усне додавання і віднімання виду 230 + 70, 200 - 60. Дії з іменованими числами. Розв'язування задач.

Предмет. Математика. 3 клас
Тема. Усне додавання і віднімання виду 230 + 70, 200 - 60. Дії з іменованими числами. Розв'язування задач.
Мета: формування ключових компетентностей, зокрема:
·       вміння вчитися – розвивати виконавські дії, контролювати й оцінювати свої результати;
·       загальнокультурної компетентності – застосовувати методи самовиховання, розвивати мовленнєві здібності;
·       соціальної компетентності – проектувати стратегії свого життя з урахуванням інтересів та потреб різних соціальних груп;
·       громадянської компетентності  – усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етносоціального й соціально – культурного середовища;
·       здоров’язбережувальної компетенції – формувати здоровий спосіб життя та безпечну поведінку;
предметних компетентностей: формувати вміння  усного додавання і віднімання виду 230 + 70, 200 – 60, виконувати дії  з іменованими числами. вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати вміння розв’язувати задачі, розвивати логічне мислення; інтересу до математики,  виховувати ціннісне ставлення до  природи; почуття колективізму.
                                    
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.                  
Особливості проведення уроку: урок з використанням інтерактивних технологій та програмного забезпечення.
Обладнання. Тестові завдання, карточки на фізкультхвилинку, таблиці.
Хід уроку
ІОрганізація класу        
Продзвенів уже дзвінок
І почався наш урок.
Стали діти всі рівненько,
Посміхнулися гарненько.
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
Математика - наука,
Над науками цариця.
Знову відкриватиме
Свої нам таємниці.                  
ІІ. Оголошення завдань уроку
Усне додавання і віднімання виду 230 + 70, 200 - 60. Дії з іменованими числами. Розв'язування задач.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу     
1. Математична розминка
Як годиться для порядку
Все повторимо спочатку.
           Ці завдання особливі –
           Для розумних і кмітливих.
1) Кришка має чотири кути. Один із них відрізали. Скільки стало кутів? (5)
2) У коробці жили олов'яні солдатики. їх розмістили у 5 рядів по 5 солдатиків у кожному. Скільки було солдатиків? (25)
3) Скільки чобіт було в олов'яних солдатиків, якщо відомо, що для виготовлення останнього не вистачило олова і він був одноногим? (49)
4) Скільки всього трикутників на малюнку.
 





2. Мозкова атака
- Як називаються числа при додаванні?
- Як називаються числа при відніманні?
- Як знайти невідомий доданок?
- Скільки сантиметрів в 1 метрові?
- Скільки грам в 1 кілограмі?
3. Хвилинка каліграфії
Сядьте рівненько, відкрийте свої зошити, правильно їх покладіть. Запишіть у зошит дату, класна робота.
            -  Яке сьогодні число?
На хвилинці каліграфії ми каліграфічно запишемо рядок числа 28 у зошити.
            - Утворіть шість трицифрових чисел із цифр 4 7 9
            - Охарактеризуйте число 479
4. Математичний диктант (2 бали)
Калькулятор ми самі
Порахуємо в умі
1) Запиши у вигляді суми розрядних доданків: 521, 302, 420.
2) Напиши скільки десятків у числах: 296, 801,490.
3) Знайди суму чисел: 200 і 400; 520 і 430.
4) Знайди різницю чисел: 800 і 300; 470 і 430.
Взаємоперевірка ( 521 = 500 + 20 + 1;  302 = 300 + 2;   420 = 400 + 20;
 29; 80; 49; 600; 950; 500; 40)
Якщо ваш сусід правильно виконав математичний диктант, поставте на полі 2 бали.    
5. Формування обчислювальних навичок
- Використовуючи способи додавання і віднімання трицифрових чисел, які ми вже вивчили, поясніть  прийоми обчислень додавання виду: 230 + 70,  віднімання виду: 200 - 60.
1) Робота в парах;
- Обговорити прийоми обчислень: №613
- Як ви міркували? Поясніть.
2) Самостійна робота (3 бали)
Поміркуєм, попрацюєм.
Самостійно порахуєм.   
(Продовжуємо працювати в парі)
               І варіант                                          ІІ варіант
380 – 150           570 – 320                   700 – 30          430 + 70
540 + 60            600 – 40                    460 + 320          790 – 240
(взаємоперевірка)
- Підніміть руки ті, чий сусід упорався із завданням без помилок? ( 2 бали)
3) Гра «Кращий обчислювач» (3 бали)
Хай радіє дітвора -
На уроці буде гра!
4 ∙ *                  9 ∙ *                8 ∙ *                       * ∙ 9
* ∙ 9 + *   32    * ∙ 7 - *     81   * ∙ 9 + *  56           8 ∙ * + *  72    
8 ∙ * + *           6 ∙ * + *            7 ∙ * - *                 * ∙ 9 - *
ІV. Хвилинка відпочинку
А тепер фізкультхвилинка.
Час настав для відпочинку!
V. Дії з іменованими числами.
№ 614 з коментуванням
VІ. Робота над задачами
Попрацюймо колективно:
І уважно, і активно!
1) (Усно)
Скласти і розвязать задачу за скороченим записом:
7 ящиків - 56 кілограмів
5 ящиків - ? кілограмів
(сильніші учні самостійно обернену задачу, розв'язують і оживляють задачу.)
2) Аналіз задачі № 615.
- Скільки метрів потрібно пробігти спортсменові?
- Скільки кругів він уже пробіг?
- Чому дорівнює довжина круга?
- Про що запитується у задачі?
- Чи можемо ми про це дізнатися одразу?
- Якою дією дізнаєтеся, скільки пробіг спортсмен?
- Коли дізнаємося скільки пробіг спортсмен, зможемо відповісти на запитання задачі?
- Якою дією дізнаєтеся, скільки метрів залишилося пробігти спортсменові?
Розвязання задачі записують на дошці і в зошиті.
VІІ. Тестова перевірка
- Перевіримо, чи відкрила нам математика свої таємниці.
Самостійно поміркуєм,
Самостійно попрацюєм!
І варіант
І. Визначити неправильну рівність.
а) 560 + 330 = 890;     
6) 760 - 350 = 310;
в) 540 + 300 = 840;    
г) 570 - 320 = 250.
2. Обчислити периметр прямокутника, якщо сторони його дорівнюють
7 см і 4 см.                             
а) 11см; б) 28 см; в) 22 см.
З. Скласти рівняння. Зменшуване 340, від'ємник невідомий, різниця 40.
а)  340-х = 40;
б)  х- 340 = 40;
ІІ варіант
І. Визначити неправильну рівність.
а) 340 + 130 = 470;     
6) 570 - 350 = 320;
в) 450 + 300 = 750;    
г) 680 - 320 = 360.
2. Обчислити периметр прямокутника, якщо сторони його дорівнюють
6 см і 5 см.                             
а) 11см; б) 28 см; в) 22 см.
З. Скласти рівняння. Зменшуване 560, від'ємник невідомий, різниця 60.
а)  560-х = 60;
б)  х- 560 = 60;
VІІІ. Підсумок
Зробимо останній крок:
Підсумуємо урок.
1) Підрахунок балів;
2) - Над чим працювали на уроці?
- Який вид роботи виконували без труднощів?
- А де у вас виникали труднощі?
- Який вид роботи хотіли б виконати на наступному уроці? Ваші побажання.
ІХ. Домашнє завдання
№ 617, № 618
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:
Література:
1. Бакан Н. В., Будна Н. О. Математика Диференційовані завдання до задач 3 клас. – Т.: Навчальна книга – Богдан, 2004 – 208с. (книга двох авторів).
2. Богданович М.В., Козак М.В., Король Я.А. Методика викладання математики в початкових класах: Навч. посібник. – 3-є вид., перероб. і доп. – Т: Навчальна книга – Богдан, 2008. – 336 с. (книга трьох авторів).
3. Богданович М. В. Математика : підручник для 3 класу загальноосвіт. навч. закл. - К.: Освіта, 2003 – 160 с. (книга двох авторів ).
4. Богданович М. В. Методика розв`язування задач у початковій школі. – К.: Вища школа, 1990.- 136с.
5. Математика. Усі види усних обчислень і математичних диктантів. 1 – 4 класи / Упоряд. Юрченко Н.Ф. – Х.: Видавнича група «Основа», 2006. –
160 с.

6. Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою 1 – 4 класи. К.: Видавничий дім «Освіта», 2011. – 392 с. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий